top of page

  Mermerit hakkında  sık sorulanlar   

MERMERİT NEDİR ?

Mermerit'in hammaddesi polyester ve kalsit madenidir buna yardımcı maddeler de dahil edildiğinde hamur kıvamına getirilen karışımın kalıplara dökülmesi ve kuruma sürecinin ardından kemikleşmesi ile mermerit oluşur.

 

MERMERİTİN KIRILMA RİSKİ NEDİR ?

Mermerit esnektir kırılma riski yoktur tezgah imal edilen diğer malzemelere göre daha fazla yüke dayanıklıdır.

 

SU SIZDIRIR MI ?

Mermerit yekpare olduğundan eviyeden, setlerinden yada herhangibir yerinden su sızdırma ihtimali yoktur. Yüzeyindeki özel kaplama sayesinde limon suyu, yoğurt suyu, asit ihtiva eden sıvılardan etkilenmez, leke yapmaz.

 

SAĞLIK AÇISINDAN SORUN TEŞKİL EDER Mİ

Mermerit yüzeyinde kalıntı barındırmadığından sağlık açısından da güvenilir bir üründür. Ürünün yapımında kullanılan maddeler sağlık bakanlığı tarafından onay sertifikası almıştır. Evlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

 

YANAR MI ?

Mermerit 210 derece ısıya dayanıklı bir maddedir. Üzerine konulan yemek tenceresinden, çaydanlık vb malzemelerden etkilenmez.

 

KOKU YAPAR MI ?

Her alanda olduğu gibi mermeriti de ucuz hammadde ile imal etmek mümkündür Maliyeti düşürmek adına kullanılan kalitesiz ürünler mermeritin sıcaktan koku yapmasına neden olabilir ancak birinci kalite hammadde kullanan firmamızca üretilen ürünlerde bu durum söz konusu değildir.

 

MERMERİT EN ÇOK KAÇ METRE ÜRETİLEBİLİR ?

Firmamızca mermerit 4 metre uzunluğa kadar tek parça olarak üretilebilmektedir.

bottom of page